Co se nemocí a škůdců týče, nejrozšířenější je chřestovníček liliový. Nikdy nepoužívejte například postřik proti klasickým mšicím nám vůbec nepomůže. Pan Demský má pravdu, pouze s tím rozdílem, že je to chřestovníček cibulový, nikoliv liliový. Ze žravých škůdců na liliích nejčastěji škodí chřestovníček liliový.
Ochrana spočívá buď ve sběru brouků nebo chemickém postřiku při . Odborníci doporučují různé postřiky , mně se osvědčil jeden způsob, musím je denně.
Nejvhodnější ochranou je postřik insekticidním přípravkem . Chemický postřik je pro běžného pěstitele zbytečný. Jeho larvy okusují listy a nutí lidi, aby o lilie pečovali, zejména aby je zalévali a sprchovali . Ochranou proti nim je nejméně dvojitý postřik insekticidním . Lilioceris lilii) – je jasně červený drobný brouk dosahující. Z chemických postřiků můžeme použít Baycor WP, Discus nebo Rubigan EC. Než mi lilie sežral hryzec ,tak jsem ho ručně ničila každý rok.
Důležité jsou postřiky organofosfáty v době silných náletů mšic.
Zahrada a pokojové květiny › Zahrada Archiv posts - authors jistě jste na liliích našla červené broučky. Ale postřik napřed vyzkoušet na jedné . Nejúčinnější zbraní proti těmto tvorům je jejich ruční vysbírání a odstranění. Existuje rovněž několik postřiků.
Bohužel, chřestovníček liliový si na . Použít lze téměř jakýkoliv postřik proti savému a žravému hmyzu. Další pozornost věnujeme liliím a škůdci jménem chřestovníček liliový. U ovocných stromu pomůže zimní postřik nebo v sezoné rosdiny postříkejte doporučeným pesticidem. Občas mrknu na řebčíky, jestli tam náhodou není.
Chřestovníček liliový , děsně nenápadný. A jak umělecky vykusuje na listech ty vlnky, že? Rudé nebezpečí – chřestovníček liliový (lilioceris lilii).
Ochranný postřik je u citlivých odrůd potřeba provádět pravidelně, a to již. Největším škůdcem je chřestovníček liliový , který okusuje nadzemní . Dutilka šroubovitá – původce hálek na topolech. Chybí: postřik Oslnivě krásné lilie – Novinky. Ze škůdců může řebčíky napadnout chřestovníček liliový.
Zlikvidujeme ho sběrem, nebo chemickým postřikem.
Můžete mi poradit nějaký postřik a kdy ho provádět?
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.