Při postřikování hrušně provádím postřik i jalovce, tam ale bez úspěchu. Problém je, že rez je již ve dřevě. Postřikem možná znemožním jen tvorbu nových . Rez hrušková - největší protivník v pěstování hrušní. Nejvhodnější postřiky na boj proti Rzi hrušňové jsou: Baycor WP .
Internetový obchod s postřiky , hnojivy a dalším zbožím pro farmu, dům i zahradu. U hrušní se doporučuje postřik fungicidy v době před a po odkvetení v lokalitě silného výskytu . Popis a příznaky: rez hrušňová je houbová choroba způsobená houbou. Na co nesmíme zapomenout: a) postřik provádíme preventivně (od fáze rašení), . Ještě před několika lety byla rez hrušňová považována za bezvýznamnou.
Jako chemickou ochranu hrušní je možné provádět aplikaci postřikem v době . Rez na hrušních se přenáší z jalovců viržinských a jalovců chvojky klášterské,.
Pod napadenou hrušní není dobré nechávat listy, od nich se jalovce zpětně nakazí a. Jsou plodiny v fóliovníku sousedící s polem ohroženy postřiky z pole? V napadených výsadbách se postřik hrušní doporučuje před . Mezi běžně používané fungicidy na rez i strupovitost patří například:. Podle vývoje počasí začátkem . Používají se postřiky určené proti strupovitosti hrušní, které účinkují i na rzi.
Přímá ochrana: Již nyní na podzim je vhodné provést postřik měďnatým fungicidním přípravkem přímo s působností na rez hrušňovou (Cocide nebo Baycorem) . Jak se zbavit rzi hrušňové rez , hrušňová , houbové, choroby, nemoci,. První postřik se provádí na jaře ještě před kvetením hrušní, druhý krátce . Provádí se postřik hrušní v době těsně před květem a poté znovu těsně po odkvětu. Je to dvoubytná rez , což znamená, že má dva hostitele.
Zoufalství pěstitelů se upíná v používání chemických postřiků , a v hledání odolných hrušní. Nejvíce nachylné jsou letní a podzimní a bohužel dosud nejlepší . Především na listech hrušní se počátkem léta vytvářejí výrazné skvrny, které jsou z vrchní strany oranžové a . U hrušně se příznaky projevují od druhé poloviny května až do června – na svrchní straně listů se tvoří žlutooranžové, později oranžové oválné .
Brouk – poškozuje květy jabloní a hrušní. Thuje nemají na rez hrušňovou vliv – pouze jalovce! Základem jsou postřiky po odkvětu (od konce června).
Rzivost hrušně byla v minulosti považována za méně významné. Nicméně sousedovy tůje za to nemohou, rez hrušňová má vedle hrušně jako druhého hostitele. VÝZNAM A POŠKOZENÍ: hranice škodlivosti u hrušní se uvádí poškozených listů, u hrušní se doporučuje postřik fungicidy v době před a po odkvetení v . Nejvíce však dělala pěstitelům starosti asi rez hrušně.
V blízkosti roste hrušeň , která je též od léta vždy napadena.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.