pátek 29. dubna 2016

Eleuterokok trnitý

Efekt ženšenu v jiném kořeni, to je eleuterokok ! Eleutherococcus senticosus (RUPR. et MAXIM.) . Pochází z Dálného Východu a Číny, . Pozitívne pôsobí pri vyčerpaní a strese, priaznivo vplýva na hladinu cholesterolu, podporuje . Eleuterokok trnitý – Sibiřský žen-šen. Hlavní drogou eleuterokoku je kořen.

Má tonifikační účinky a imunostimulační účinek na organizmus, udává se, že vyšší než je tomu u ženšenu. Keř dorůstající výšky až dva metry, má husté trnité větve. Plodem je kulovitá peckovička, obsahující 2–pecek.


Jedná se o skupinu látek, které mají komplexní účinek na . Acanthopanax - senticosus (Rupr. et Maxim.) Harms, lidově čertův. Vysoce kvalitní bylinný výtažek vyrobený z čerstvých bylin speciálním homeopatickým postupem výroby, potencovaný DCholesterol, cukr. Podrost v místech, kde roste ženšen, tvoří obvykle eleuterokok trnitý , líska mandžuská, jasmín malolistý a arálie mandžuská. Travnatý pokryv je bohatý na .

This Pin was discovered by InuShic handmade. Discover (and save!) your own Pins on Pinterest. Vyskytuje se především na východě Ruska a Číny. Adaptogen, imunomodulans, to- nikum.


Terapeutické využití:Tradičně terapie únavy, posílení imunity a zvýšení odolnosti. Extrakty leuzey, ženšenu, eleuterokoku pomáhají vyrovnat se s únavou, spolupůsobí při rychlé regeneraci. Lodyha je šedivá a porostlá . ELEUTEROKOK TRNITÝ (divoký pepř, čertův keř). Listnatý stálezelený trnitý keř, vzrůst úzce vzpřímený 2-3m vysoký. Listy jsou jednoduché tmavě zelené.


Je vytrvalý keř 2-m vysoký, botanicky patří do stejné čeledi aralkovitých jako žen-šen. Léčivé účinky kořene eleuterokoku ostnitého jsou dlouhou dobu známy především v Rusku a Číně. Domovem trnitého keře podobného ostružiníku je . Déletrvající účinek mají rostliny podporující pozvolna psychickou i fyzickou energii a vitalitu, jako např. Patří tam kustovnice čínská, vitánie snodárná, pupečník asijský, eleuterokok trnitý. Jak zpracovat úrodu ze zahrádky?


Vše co náš zrak potřebuje.

Další z rostlinných adaptogenů a harmonizátorů je trnitý sibiřský keř.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky