Jihoamerická stévie , kterou můžete pěstovat doma, na zahrádce či ve skleníku, je vskutku zázračná. Je neuvěřitelně sladká , přitom . Kromě přímého použití lístků . Tak proč si neosladit život zdravě? Podle vědeckých studií má pozitivní vliv na lidský organismus.
Stévie je třikrát sladší než cukr. Jaké jsou její účinky a jak se . Podívejte se na naších stránkách na video z jedné plantáže v Jižní Americe. Přpravená půda pro výsev s ph až (nejvhodnější ) . Na rozdíl od sacharózy, což si může v praxi každý vyzkoušet, nemá stévie takzvanou „plnou sladkou chuť“, tedy jinak a poněkud nepříjemněji . A navíc má i léčivé účinky.
Stevia je sladká a nemá přitom žádné kalorie. Tuto rostlinu používali už velmi dávno některé kmeny jihoamerických .
Stevie sladká je víceletá rostlina a dorůstá přibližně do výšky půl až jeden metr a hojně se větví. Má drobné lístečky a bíle kvete po celé léto. Má výbornou chuť a neobsahuje žádné kalorie!
Proto je velikým konkurentem klasického cukru a . Obsahuje látku stevisoi působící sladkou chuť, díky níž je rostlina velmi . Stevie sladká , stevie cukrová, medové lístky Dle stanov EU, zatím není stevia jako rostlina určena k přímé substituci cukru jako potravina, ač ve vyspělých zemí. Patří do čeledi hvězdicovitých, má drobné kopinaté lístky a nepříliš nápadné květy bílé až . Toto přírodní sladidlo objevili indiáni z kmene Guarani, kteří ji začali užívat k oslazení nápojů a . Jinak se jí také říká sladká tráva a lze ji používat místo cukru. Přírodní sladidlo stévie si svá přízviska medové lístky či cukrová tráva získala díky své sladké chuti.
Až třicetkrát sladší než řepný cukr! Pochází z Jižní a Střední Ameriky. Světlo: slunné stanoviště bez přímého jižního úpalu. Po dlouhé době se konečně na našem trhu objevily přípravky obsahující stévii, což . Protože se nejedná o sacharózu ani fruktotózu, mohou jí sladit i diabetici.
Její listy jsou stokrát sladší než cukr, a přitom neobsahují téměř žádné kalorie.
Používá se v mnoha zemích v potravinářském průmyslu ke slazení potravin, cukrářských výrobků, při výrobě žvýkaček, zubních past a kloktadel.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.