pátek 21. února 2020

Popel hnojivo

Popel ze dřeva je cenná surovina. Díky obsahu cenných minerálů poslouží jako výtečné hnojivo – přímo či po zkompostování. Pokud máte k dispozici dřevěný popel , určitě jej nevyhazujte do popelnice.


Při vhodném použití vám velmi dobře poslouží jako hnojivo. Kvalitní hnojivo možná najdete doma v kotelně.

Máte-li kotel na biomasu, popel z pelet nevyhazujte, hnojivo tak získáte zdarma. Když vynášíme popel , tak jedině na záhony nebo do kompostu. Slouží jako skvělé hnojivo. Oproti tomu kdybyste mel kvalitni uhli z Polska s minimalnim obsahem siry, tak to je kvalitni hnojivo.


Takze nedejte na nefundovane rady - popel z kvalitniho . Podzimní hnojivo na trávník 16. Lidská moč: hnojivo budoucnosti? Dřevěný popel v sobě obsahuje velké množství minerálních látek, které prospívají půdě.

Hnojivo z dřevěného popela patří mezi nejúčinnější. Využijte popel , který vám zbude po topení nebo po zahradní párty! Vaše rostliny cenné hnojivo plné vzácných minerálních látek ocení.


Polena, dřevěné pelety, dřevěné brikety. Krb, kamna či venkovní ohniště. Je úplně jedno, jakou formou čistého dřeva a kde topíte, popel ze . To ovšem jen za předpokladu, že neobsahuje žádné příměsi uhlí či dalších látek. Prosím o radu, zda je nezávadné používat opel ze spáleného dřeva z krbových kamen jako hnojivo do půdy. Zaslechla jsem názor že nelze, poněvadž popel.


Věděli jste, že dřevěný popel lze díky jeho vlastnostem a složení využít jako perfektní hnojivo ? Pokud ne, rádi vám prozradíme, na co vše lze . Složení popela kolísá v závislosti na vstupní surovině a procesu zpracování. Obsahuje podle odborníků vysoký obsah vápníku, draslíku, hořčíku i fosforu. Vlastně je popel velice cenným, vzácným, úžasným hnojivem.


A my přece nemusíme vypalovat meze, abychom popel získali. Jeden byl posléze hnojen minerálním hnojivem , druhý močí smíchanou s dřevěným popelem , další jen močí a poslední nehnojili vůbec. Co děláte s popelem z ořešákového listí?

Gandelion, do kompostu nesmí popel z uhlí, ze dřeva a listí ano :) Jen nevím,. My popel používáme jako hnojivo.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky