pondělí 10. prosince 2018

Puškvorec obecný

Některé starší taxonomické systémy řadí puškvorec do čeledi . Listy puškvorce jsou mečovité a čárkovité. Palicovité květenství má . Calamus aromaticus Garsault Česká jména: . První stopy vedou do Indie, odkud byl dovážen pod názvem Svatá třtina jako obchodní artikl do Evropy. Acoraceae - puškvorcovité.

Aronovitá rostlina pocházející z jihovýchodní Asie. Veškerá populace, kterou najdeme v Evropě . Je to vytrvalá rostlina charakteristická svou aromatickou vůní, což je cítit hlavně při rozlomení oddenku. Tradiční bylinný přípravek k podpoře chuti k jídlu, zlepšení trávení a možným využitím při revma.


Do Evropy byl puškvorec dovezen v 16. Domovem je ve východní Indii a Číně: U nás roste puškvorec na mělkých bahnitých březích rybníků a . Ve vysokém množství totiž vyvolává . Tato bahenní rostlina pochází pravděpodobně s Asie. Zdomácněla v mírném pásmu, kde roste na stinných bahnitých březích, v mělké vodě s hloubkou do.

Slovensky: puškvorec obyčajný. Při delším pravidelném užívání prý vyléčí každou chorobu . Jaké účinky má na zdraví puškvorec obecný ? Co vlastně puškvorec obecný obsahuje, jak se připravuje puškvorcová tinktura, čaj nebo . Podporuje trávení a uvolňuje křeče, užívá se při poruchách zažívacího ústrojí a při nechutenství. Zevně se používá na kloktání při zánětech . Bylinka puškvorec obecný a jeho účinky na lidský organismus?


Pozitivních účinků této bylinky je celá řada - více informací o puškvorci . Cena 3Kč (EUR) . Na britských ostrovech v době krize třicátých let puškvorec často žvýkali lidé, kteří . Vytrvalá, výrazně aromaticky vonící, až m vysoká bylina. Popis Trvalka, její dlouhý silný oddenek se plazí na povrchu bahna, vyrůstají z něj bílé vláknité kořínky, . Země původu: Korea Řečený také “Panenská tráva”. Puškvorec obecný znají a využívají lidé na celém světě již po tisíciletí.


Jedná se o vodní celoaromatickou rostlinu, která se . Vysoká aromatická bylina pocházející z Asie, u nás je to nepůvodní druh. Roste na březích rybníků, tůní i řek. Nesnáší časté kolísání vody ani . Místa výskytu: Vyskytuje se na březích rybníků, řek, v tůních, .

Je považován za jednu z nejstarších drog, byl známý v indické medicíně, . Lidové názvy: prsokoreň, plicní kořen, tatarská tráva, tatarský kořen, Kalmus, Nejedlík, šišvorec.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky