úterý 3. dubna 2018

Cypřišek

Tento cypřišek se vysazuje na . Podle zvolené varianty, může být cypřiš vzpřímený nebo převislý. Většina jeho kultivarů byla vyšlechtěna buďf ve sloupovité či vřetenovité. Zakrslé formy se hodí do skalky nebo pro pěstování v nádobách.


Pomalu až středně rostoucí cypřišek , výška bez tvarování -m.

Koruna úzce kuželovitá, hustě větvená. Vyžaduje vlhčí a živné půdy. Pokud tedy chcete mít doma rostlinu, která vám bude připomínat venkovní prostředí, bude pokojový cypřišek naprosto ideální volbou. Jedná se o rychle rostoucí cypřiš sloupovitého tvaru, který u nás.


Lidové označení ho zná pod jménem letní cypřišek a latinské jméno této rostliny je Kochiascoparia. Běžně se vyskytuje ve dvou odlišných . Podobně jako zeravy se i cypřišky často pojí s výrazem hřbitovní stromy. K ozelenění hrobů se opravdu dobře hodí, ale jinak tyhle krásně .

Jehličnan z čeledi cypřišovité a rodu cypřišek , který dorůstá metrů výšky i šířky. Důvodem je nejspíš jejich zářivé žlutozelené jehličí, které je atraktivnější než jaké mají jiné jehličnaté keře. Původ: Pochází ze Severní Ameriky a východní Asie.


Odtud se rozšířil takřka celosvětově do . V dospělosti je to nižší, hustý, úzce sloupovitý kultivar s kompaktním vzrůstem. Jehlice jsou zelené se zlatožlutým nádechem. Cypřišky jsou čím dál tím víc oblíbené. Jehličnan pocházející z Japonska a Tchaj-wanu.


Chamaecyparis lawsoniana ´ Columnaris´, vel. Pěkný den, jedná se o nějaký druh a kultivar cypřišku , cv. Paní mi přinesla větvičku,. Je možné jej využít v parcích, . Cypříšek patří k nejpěstovanějším druhům na našem území.


Cupressus nootkatensis - cypřišek nutkajský ( cypřišek nutka, cypřišek nootecký). Rostlina původem ze západního pobřeží Spojených států je svým habitem podobná zeravům . Snese částečné zastínění, ale vyžaduje dostatečnou zálivku a kvalitnější půdu. Charakteristika: Stálezelený úzce zašpičatělý strom dorůstající výšky až.

Roste ve tvaru širokého kužele. Z hlavních větví vyrůstají boční výhonky, .

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky