úterý 27. března 2018

Ďáblík bahenní

Je to typická vodní rostlina. U nás na některých místech roste divoce. Snáší mělkou vodu i bažiny. Na jaře se objevují velké, leské a srdčité listy.


Vytrvalá bylina s článkovitým dutým oddenkem uloženým v bahně stojatých vod.

Listy dlouze řapíkaté, srdčité, krátce zašpičatělé, tmavě zelené barvy. Je rozšířený ve střední a severní Evropě, na Sibiři . Popis: Bylina s dutým, článkovitým, plazivým oddenkem. Botanická zahrada Liberec.


Listy tmavě zelené, lesklé, okrouhle srdčité. Kvete od června do září, plodem je jasně červená tobolka. Calla palustris - ďáblík bahenní.


Je jedovatý, přesto láká plovatkz bahenní , které jej dokáží.

Popis: vytrvalá bylina dosahující výšky až cm. Bývá i oblíbeným a nenáročným hostem v zahradních tůňkách, jinak roste . Katalogové číslo: Dostupnost: Prodej byl ukončen. V Nové Roli se letos završila obnova unikátního rybníka, který se stal útočištěm chráněné rostliny ďáblíka bahenního. A opět změna, přesun z plevelů a pichláčů opět na jedovaté rostlinky.


Použití: Zahradní rybníčky - vlhký okraj, mělčina: Chráněná rostlina z čeledi Araceae - áronovité. Ve svých lokalitách vytváří většinou dost husté, větší nebo . Zájem o přírodu se se mnou táhne od dětství. Knížky Jaromíra Tomečka a barevné . Mapovanie výskytu na Slovensku.


Dnes se už jen ojediněle používá v lidovém léčitelství. Její květ lze pozorovat od. Mapa Ďáblík bahenní , květenství – detailní mapa okolí (základní, turistická, satelitní, panoramatická, atd.), plánování trasy, GPS a mnoho dalšího na mapy.


Stáhněte si úžasné obrázky zdarma s motivem Ďáblík Bahenní. V katalogu nemáme podrobnější informace o ďáblík bahenní. Níže naleznete zboží v internetových obchodech, které odpovídá vašemu dotazu.


Je nejenom překrásný, ale i jedovatý.

Semena se používají po upražení jako koření, místo pepře či kmínu. Rostlina usušením či tepelným zpracováním svou . Ochrana přírody - Chráněná květena - Ďáblík bahenní. Vzácná jedovatá rostlina, ohrožený druh.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky