čtvrtek 28. září 2017

Kořen hořce

Kořen hořce žlutého obsahuje hořké glykosidy, zejména amarogentin a . Asi v sedmdesáti letech života hořce je kořen této rostliny silný jako mužská paže , měří až metr a váží několik kilogramů. Horská bylina ukrývá to nejcennější pod zemí. Z hořce žlutého se k léčbě používá kořen.


Musíte ale počkat pět let a rostlinu si navíc sami . Tradiční lidoví léčitelé věřili, že kořen hořce může zlepšit trávicí proces stimulováním toku slin, žluči a žaludečních kyselin, pokud tedy bylinu užijete před jídlem.

Podporuje funkci jater a je využíván již kolem 2 . Jaké má kořen hořce žlutého účinky. Zpravidla se dává jedna vrchovatá . Dnešní moderní medicína využívá hořec na: Zažívací potíže, artritidu,ženské zdravotní problémy. V léčitelství se používá pro léčbu zažívacích poruch.


Tlumí projevy poruch funkce žlučníku, . Necháme luhovat v uzavíratelné nádobě 2–3 . Skladem, Odeslání zpravidla do dnů, případně napište požadovaný termín dodání. Pro své mimořádné působení je hořec také někdy nazýván žen šenem Evropy.

Za dobrými účinky na trávení hledejme hořčiny, těch kořen hořce (ostatně odtud vychází i jeho název) obsahuje mnoho. Jen jedna z těchto látek je ale tak hořká,. Málokterá rostlina v nás vyvolá větší pocit hořkosti než hořec - nemusíme. Ten považoval kořen hořce za protijed při hadím uštknutí, prášek z . Nechutenství, křeče žaludku, trávení, nadýmání. Kvalitní sušená jednodruhová bylina určená k použití jednotlivě nebo do bylinných směsí.


Přestože je hořec žlutý zákonem chráněná rostlina, o léčivých účincích této. Na přípravu čaje z hořce, se využívá kořen hořce , v němž jsou ukryty vzácné látky. Používaná část z byliny je kořen. Připravuje se z nich odvar nebo nálev.


Rovněž dříve se z hořce připravovaly tinktury. Sušený mletý kořen Hořce se užívá při ztrátě chuti k jídlu a zažívacích obtížích. Má celkový posilující vliv na organismus.


Není vhodný pro osoby trpící vysokým . Mezi zásadní obsahové látky hořců náležejí zejména monoterpenické hořčiny. V oddenku hořce je obsažen zejména gentiopikrosi swertiamarin, swerosid a . Tinktura (extrakt) z kořene hořce žlutého. Působí podobně jako zeměžluč.


Z dalších látek jsou obsaženy terpeny, alkaloidy, slizy, pektiny či inulin.

Hořec žlutý kořen k prodeji.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky