Astry patří k nejrozšířenějším letničkám vhodným k řezu. Celý rod je velmi bohatý a patří do něj velké množství druhů a . Jedná se o nejnebezpečnější chorobu čínských aster. U napadených rostlin jsou hnědé nebo zčernalé kořenové krčky, často (především za vlhkého počasí) s . Máta kadeřavá - žluté fleky, 4.
Cotoneaster - skalník, choroba, škodca, 2. Asters : choroby a škůdci, boj proti nim. Mnoho zahradníků vysázelo na svých krásných ročních nebo trvalých bylinných rostlinách - asteri. Od července do října krášlí astry (Callistephus) záhony svými rozmanitými barvami. Jsou však náchylné k vadnutí.
Přípravky používané proti houbovým chorobám. Nejčastěji žije v listech begónií, chryzantém, jednoletých aster a kamzičníků.
Ačkoli na stanovišti bývají jen jedinou sezónu, škůdci i choroby si na nich touží. Závažnou chorobou především aster (Callistephus) je fusariové vadnutí . Fusariové vadnutí je houbová choroba rostlin způsobená houbami rodu srpovnička (Fusarium) z čeledě. Rozšířenou chorobou je fusariové vadnutí aster. Při pravidelné a pečlivé kontrole rostlin předejdete rozvinutí chorob i škůdců.
Nepřehlédněte Oblíbené astry často trpí houbovým onemocněním . Astry vedle cínií a gazánií patří mezi nejznámější a nejpěstovanější. Mnohé odrůdy sice kvetou od července, ale nejvíce aster rozkvétá stále až. Některé astry trpí houbovými chorobami , ať již je to fusariové nebo . Nejnebezpečnější choroba tzv. Tato choroba se vyznačuje zčernalými kořenovými . Ve váze květy vydrží až deset dnů bez výměny vody. DZ Kořenové krčky a kořeny hnědnou a černají, . Fuzariové vadnutí je nejnebezpečnější chorobou aster.
Původce choroby vytváří řadu různě agresivních biotypů, takže v některých případech mohou . Z chorob na podzimních astrách škodí nejčastěji padlí (moučnatě bílé povlaky), které napadá zejména odrůdy Aster novi-belgii a Aster dumosus.
Mezi nejvýznamnější škůdce během vegetace patří především. Podzimní astry jsou klasickou trvalkou českých a slovenských zahrádek již po. Listy jsou podélné, úzké, sytě zelené a dobře odolné běžným chorobám.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.