pondělí 24. října 2016

Stříhání broskvoní

Abychom zajistili stabilní výnosy kvalitního ovoce, . Odstraňujeme větve bez pupenů a ty, které zasahují do koruny broskvoní. Na řez vždy použijte čisté ostré kvalitní stříhací nůžky nebo dvouruční nůžky či pilku. Důvody vzniku tohoto názoru ale souvisely s velkovýrobním pěstováním broskvoní , kdy se s často úkolovanou prací stávalo, že část řezných . Stříhání broskvoní je poněkud odlišné od stříhání ostatních ovocných stromků.


V následujícím článku si podrobně povíme jak a kdy broskvoně stříhat.

Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu). Odrodily teprve před týdny. Obecně broskvoň nese jen na rok starých . Mnozí zahrádkáři si nevědí rady s řezem slivoní, třešní, broskvoní a meruněk. Instruktáž a soutěž v řezu broskvoní - Mělník, 20. U broskvoní je zajímavé, že násada plodů se neřídí tak jako u jabloní loňskou plodností.


Někteří lidé se mylně domnívají, že broskvoně a meruňky nepotřebují žádný řez, natož v Úprava prospěje i drobnému ovoci. FOTOGRAFIÍzobrazit galerii . Ten řez se těžko vysvětluje.

Narozdíl od jabloní se broskvoň řeže poměrně hodně. Mnoho lidí to dělá právě naopak, broskvoně neřežou vůbec . Broskvoně - odrůdy, podnože, pěstování. Na těch s květy necháme několik květů (nebo květných pupenů, stříháme -li dříve), takže ty tolik . Původní vlastí broskvoní je nejspíše Čína, odtud. Dospělý stroaž 1smíšených výhonů. Počet odebraných výhonů : až.


Dlouhý řez broskvoní (americký řez). Kvůli dobré úrodě musíte ovocné dřeviny nejen hnojit, zalévat či chránit před zimou a okusem zvěří, ale také tvarovat řezem. U bobulovin jako jsou angrešt, rybíz ho provádíme až roky a skořápkoviny tedy ořešáky . Peckoviny (třešně, višně, broskvoně , meruňky, slivoně) řežeme zásadně v době vegetace.


Na ovocných stěnách dokončíme vyvazování a ohýbání větví dříve než se začnou nalévat pupeny. V březnu je doba vhodná k řezu broskvoní a . Letní řez je vhodným doplňkem základního řezu stromů, prováděného v předjaří až počátkem jara. Zmírňuje bujný růst a prosvětluje korunu, . Období mládí, období plodnosti a období stárnutí a umírání broskvoň prodělává . Letní zásahy u broskvoní v červnu až srpnu mají funkci prosvětlovací, zlepší se vybavení plodů a vyzrání dřeva. Rovněž u meruněk je vhodné dělat řez pouze v .

Například u meruněk, broskvoní či aktinidií. V lednu můžeme prořezávat červený rybíz, angrešt a višně. Není náročná na stanoviště, ale vyžaduje půdy dobře zásobené živinami a vláhou. Mladé stromy by se měly řezat až v .

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky